Kolik máte tuku v těle? Už brzy vám to možná prozradí mobil od Samsungu

Mobilní telefony jsou šikovným pomocníkem pro lidi, kteří vedou zdravý životní styl. Můžete si v nich vést jídelníček, využívat aplikace na cvičení nebo je spárovat s fitness náramkem. Některé telefony vám dokonce změří tep. Samsung chce jít ale ještě dál. Začátkem července si nechal patentovat technologii, díky které mobily zvládnou změřit podíl tuku v těle.

Samsung chce do mobilů vložit čtyři senzory, které změří podíl tuku v těle. Zdroj: Wipo.int

Podle nákresů by měření tuku mělo fungovat stejně jako měření tepu. Stačí přiložit ruce na senzory zabudované v telefonu nebo jeho krytu. Tělem pak projede vlna proudu, díky které telefon vypočítá hodnotu tuku v těle.

Výsledky samozřejmě nebudou tak přesné jako při měření na špičkových přístrojích. Zkreslit je také může zjišťování hodnoty tuku po jídle. Nicméně lidé získají dobré hodnoty, které nejsou tak daleko od pravdy.

Samsung zatím nekomentoval, kdy a jestli vůbec tuto technologii použije. Je tak možné, že se jí dočkáme ještě letos, za rok, nebo vůbec.

Ocenili byste, kdyby mobily uměly změřit tuk? Napište mi do komentářů!
Kolik máte tuku v těle? Už brzy vám to možná prozradí mobil od Samsungu Kolik máte tuku v těle? Už brzy vám to možná prozradí mobil od Samsungu Recenzoval Survivor dne 22.7.15 Rating: 5

Žádné komentáře:

Používá technologii služby Blogger.