20 rychlých svačin, které mají pod 100 kalorií

Kdo chce žít zdravě, musí jíst minimálně pětkrát denně. Ale každý zná tu chvíli, kdy by rád jen tak něco zobnul. Ale sladká tyčinka nebo kousek čokolády není řešení. Proto jsem vybral dvacet svačinek, které mají pod sto kalorií. A protože doporučený denní příjem se u průměrného dospělého člověka uvádí dva tisíce kalorií, je možné si takové svačinky dopřát k běžnému jídelníčku bez výčitek i dvě za den.

Svačinka, která má jen sto kalorií? Je to třeba třicet bobulí hroznů. Zdroj: Freeimages.com

Pro větší přehled jsem rozdělil svačiny do kategorií ovoce, zelenina a pochoutky. A co si tedy lze můžete dopřát a nevpravit u toho do těla tisíce kalorií?

Ovoce

40 bobulí ostružin
30 bobulí hroznů
20 třešní
3 švestky
2 a půl střední broskve
1 větší jablko
1 střední hruška
1 střední banán
1/2 středního granátového jablka

Zelenina

50 lístků špenátu
20 velkých hub
4 střední zelené papriky
3 střední řepy
3 střední rajčata
3 růžičky brokolice
2 střední salátové okurky
1 střední květák
1 klas kukuřice

Pochoutky

5 jahod s jednou čajovou lžičkou Nutelly
1/2 banánu se 1/4 běžného jogurtu/
 
Důležité také je jíst pravidelně a nezapomínat na dostatečný přísun tekutin. A ke zdravému životnímu stylu patří také pořádná dávka pohybu. A pokud stále váháte, kolik máte vlastně za den sníst jídla, doporučuji použít Kalorické tabulky.
20 rychlých svačin, které mají pod 100 kalorií 20 rychlých svačin, které mají pod 100 kalorií Recenzoval Survivor dne 12.3.15 Rating: 5

4 komentáře:

 1. Svačina by měla obsahovat vždy bílkoviny, jinak není plnohodnotná....Jíst jen ovoce či zeleninu je nesmysl...jen jakési plnidlo žaludku...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě souhlasím, že plnohodnotná svačina musí obsahovat i bílkoviny. Šlo nám spíš o to představit alternativy, když nemáte čas a potřebujete něco rychle zobnout. ;-)

   Vymazat
 2. 100 bobulí ostružin :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jejda, to mi nějak ujelo. :D Ale už jsem to opravil. Pardon!

   Vymazat

Používá technologii služby Blogger.